fbpx

Druk 3D w motoryzacji

Wykorzystanie druku 3D w Twojej firmie to przede wszystkim:

  • Sprawniejsze prototypowanie
  • Zmniejszenie czasu i kosztów pracy
  • Wytwarzanie produktów finalnych i łatwa postprodukcja

Wysoka wytrzymałość oraz zastosowanie tych samych materiałów termoplastycznych co w tradycyjnych metodach produkcji sprawia, że druk 3D z powodzeniem może być stosowany w branży motoryzacyjnej. Druk 3D już od lat 80. znajduje zastosowanie w branży motoryzacyjnej, a coraz większe pole robocze – w drukarce Factory 2.0 Production System wynoszące 500 x 500 x 500 mm – daje możliwość tworzenia dużych elementów finalnych czy całej serii mniejszych elementów podczas jednego procesu drukowania.

Druk 3D w motoryzacji ma ogromne znaczenie dla zwiększenia efektywności w kilku obszarach. Sprawdza się w prototypowaniu niezbędnym do weryfikacji designu, montażu i testowaniu oprzyrządowania, tworzeniu części końcowych oraz części zamiennych do maszyn – takich, które w danej chwili nie są dostępne w magazynie lub których koszt pojedynczego wytworzenia czy zakupu jest bardzo wysoki.

Wprowadzenie druku 3D pozwala na optymalizację czasu i kosztu produkcji wybranych elementów, a także na to, by we wczesnej fazie prototypowania znajdować problemy w projektach – które będzie można szybko naprawić. Druk w 3D to także obniżenie strat w materiałach oraz ostateczne zmniejszenie wagi pojazdu lub jego części. Dzięki produkcji niskoseryjnej można tworzyć wyposażenie do samochodów specjalnych, takich jak karetki czy pojazdy policyjne, ale także części finalne, np. do samochodów wyścigowych.

Przykłady zastosowań druku 3D