fbpx

Druk 3D w innych gałęziach przemysłu

Skorzystaj z druku 3D w Twojej firmie, by zyskać:

  • Szybkie i precyzyjne prototypowanie
  • Łatwą produkcję dużych elementów
  • Wytwarzanie części do maszyn i linii produkcyjnych

Lista zastosowań drukarek 3D nieustannie się powiększa. Obok wzornictwa, motoryzacji, medycyny czy architektury druk przestrzenny stosuje się w przemyśle maszynowym i zbrojeniowym, w lotnictwie, budownictwie i przemyśle spożywczym, gdzie istnieje możliwość druku pojedynczych części i zespołów. To także optymalizacja kosztów oraz czasu poprawek linii produkcyjnych.

Druk 3D jako technologia wytwarzania przyrostowego zużywa tylko tyle materiału, ile potrzeba go do stworzenia modelu, a jedyne straty mogą stanowić ewentualne podpory. Jest doskonałym narzędziem do tworzenia złożonych projektów, uzupełniając tradycyjne metody wytwarzania. Zastosowanie w drukarce 3D Factory 2.0 Production System dwie głowice to możliwość tworzenia nawet bardzo skomplikowanych kształtów z wykorzystaniem materiału podporowego HIPS-20.

Lżejsze, trwałe i tanie komponenty – oto, co już dziś gwarantuje druk 3D. Redukcja masy i kosztów przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości i precyzji sprawia, że coraz więcej przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu swoją przyszłość widzi właśnie w tej technologii. Zastąpienie niektórych części metalowych elementami z plastiku, szybsze prototypowanie, wytwarzanie części zamiennych, wydruki spersonalizowane poprawiające ergonomię pracy i w końcu produkty finalne, niewymagające procesu obróbki powierzchni – to tylko wybrane zastosowania druku 3D w przemyśle.

Przykłady zastosowań druku 3D