Ruszył projekt „Ortotyka 3D”

We wtorek 3 grudnia przypadał Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. I właśnie tę datę postanowiliśmy wybrać na inaugurację naszego projektu „Ortotyka 3D”, którego celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową.

„Ortotyka 3D” jest pilotażowym projektem firm Omni3D i Meyra Group. Naszym celem jest rekrutacja osób z niepełnosprawnością zainteresowanych skorzystaniem z możliwości przemysłowego druku 3D i przygotowaniem testowych wersji wydruków stabilizujących lub zastępujących narząd ruchu.

Przede wszystkim chcemy pokazać, że rozwijające się innowacyjne firmy potrafią nie tylko dokonywać zmian w obszarze technologicznym, ale również społecznym. Do tej pory głównie wspieraliśmy młodych działaczy, czy utalentowanych studentów i absolwentów m.in. poprzez pomoc w realizacji projektu. Jednak skoro możliwości nam to pozwalają postanowiliśmy poszerzyć ten obszar.

Mamy możliwości i szansę na to, aby wpłynąć na społeczeństwo, aby pomóc osobom, które chcą wrócić na rynek pracy, czy też zmniejszać bariery, które napotykają osoby z niepełnosprawnością. Pilotażowy projekt „Ortotyka 3D” skierowany jest do osób borykających się z kłopotami układu ruchu. O pomoc w jego realizacji zgłosiliśmy się do Fundacji On/Off. Pozyskaliśmy również partnera w zakresie konsultacji, czyli firmę Meyra Group. To ważne aby pokazać naszym partnerom i klientom, że jesteśmy świadomą firmą, która oprócz komercyjnej działalności, potrafi dzielić się wiedzą i know-who”. – tłumaczy Paweł Robak, CEO Omni3D.

Każde ulepszenie naszym zdaniem powinno znaleźć odpowiednie zastosowanie poprawiające jakość życia. Zespołowi Omni3D zależy na poszukiwaniu rozwiązań, które wpłyną na komfort życia i pozwolą przekraczać granice. Otacza nas wiele gadżetów, których przybywa każdego dnia.

Druk 3D ma coraz szersze zastosowanie, wiadomo, że jest wykorzystywany w wielu branżach, jak samochodowej, czy lotniczej. Jednak nie ma on wpływu bezpośredniego na nas. Projekt „Ortotyka 3D” ma w prosty sposób przełożyć się na jakość życia uczestników projektu. Dlatego jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy od kilku dni udostępniają informacje o naszym programie i wspierają nas.

W trakcie projektu nasza firma wraz z udziałem konsultantów firmy Meyra Group zrealizują bezpłatnie prototypowe wydruki 3D dla trzech osób. Zostaną one wyłonione po wstępnych wywiadach i konsultacjach, które również planujemy przeprowadzić.

Przypominamy, że pierwszym krokiem do wzięcia udziału w projekcie „Ortotyka 3D” jest przeczytanie regulaminu oraz wypełnienie i przesłanie formularza.

W ramach projektu zaprojektowane i wydrukowane będą: gorsety 3D, ortezy 3D, sprzęt rehabilitacyjny.

Projekt „Ortotyka 3D” będzie realizowany do końca lutego 2020 roku.