Produkcja niskoseryjna

Produkcja niskoseryjna

Element samochodu policyjnego drukowany na Factory 2.0

100 części wydrukowanych dla radiowozów

Producent samochodów dostarczając 100 radiowozów, musiał dostosować je do szczegółowej specyfikacji. Pojawiła się potrzeba stworzenia takich części, które nie należały do standardowego wyposażenia danego modelu samochodu. Producent szukał optymalnego rozwiązania do produkcji niskoseryjnej.

„Zastosowanie druku 3D było naturalnym rozwiązaniem przy zamówieniu na poziomie 100 radiowozów. Realizacja każdą inną technologią produkcji przy tej ilości byłaby mniej opłacalna
i bardziej czasochłonna.”

Wypowiedź klienta

Producent samochodów musiał zadbać o każdy najmniejszy szczegół wykończenia pojazdu. W Zakładzie Zabudów Specjalnych samochody zostały kompleksowo przygotowywane do służby według szczegółowej specyfikacji – wynikającej z wymagań technicznych oraz bezpieczeństwa.

Jednym z elementów, który został dodany w samochodzie (w porównaniu z wersją seryjną modelu), jest syrena policyjna. Do poprawnego zamocowania syreny niezbędna była obudowa, która została wydrukowana w 3D. Kwadratowe elementy, poza funkcją mocowania syreny, są także jej elementami zabezpieczającymi. Obudowy zostały wykonane z wytrzymałego plastiku – ABS-42 i zamontowane na przednich zderzakach.

Element samochodu policyjnego w 3D

„Zastosowanie druku 3D było naturalnym rozwiązaniem przy zamówieniu na poziomie 100 radiowozów. Realizacja każdą inną technologią produkcji przy tej ilości byłaby mniej opłacalna i bardziej czasochłonna”, zauważa klient.

Druk 3D to idealne rozwiązanie przy produkcji samochodów specjalnych takich jak radiowozy, karetki, kampery czy samochody dostawcze, które muszą spełnić wyjątkowe wymagania. Ta technologia, w porównaniu do tradycyjnych metod wytwarzania, jest dużo szybsza i bardziej opłacalna przy produkcji niskoseryjnej.

Obudowy zostały wydrukowane na drukarkach 3D w technologii FFF.

Specyfikacja wydruku 3D

BRANŻAMotoryzacja
KATEGORIAProdukt finalny
MATERIAŁABS-42
CZAS WYDRUKU6.5 h
WIELKOŚĆ230 x 200 x 35 mm
WAGA94 g