Precyzyjny element formy próżniowej

Narzędzie do termoformowania drukowane w 3D

Brak konieczności obróbki modelu

Wydruki 3D tworzone na przemysłowej drukarce 3D Factory 2.0 Production System w technologii FFF są czasem mylone (ze względu na wysoką jakość wykończenia) z droższymi technologiami, takimi jak SLS.

„Nie spodziewaliśmy się tak wysokiej jakości drukowania. Wszyscy w naszym zespole, złożonym głównie z inżynierów, myliliśmy technologię FFF z SLS. Oszczędziliśmy pieniądze oraz czas tracone na dodatkowe przetwarzanie tych części.”

Wypowiedź klienta

Głównym celem klienta było skrócenie czasu realizacji modelu, zmniejszenie kosztów jego wykonania oraz wykonanie części, która prezentowałaby najwyższą jakość.

Wykonanie modelu z wykorzystaniem tradycyjnych metod produkcji generowało wysokie koszty i wymagało długiego czasu oczekiwania na realizację zamówienia. Klient szukał rozwiązania, które pozwoliłoby na jednostkowe wykonanie wielu wariantów tego samego narzędzia, a także takie, które nie wymagałoby obróbki (jak szlifowanie i polerowanie).

Firma wybrała do tego projektu technologię druku 3D.

“W naszym procesie produkcji model używany jest do termoformowania. Tworząc tę część, zależało nam na dokładnym dopasowaniu jej kształtów i wymiarów do naszych potrzeb. Druk 3D pozwolił nam na szybkie wykonanie pojedynczych filtrów w różnych wariantach kształtu nim stworzyliśmy najbardziej optymalną opcję”, komentuje klient.

Co ważne, okazało się, że jakość drukowanych części była zaskakująco dobra. W tym konkretnym przypadku klient uznał technologię FFF za poziom porównywalny do technologii SLS.

Technologia 3D w 100% spełnia wytyczne klienta dotyczące precyzji wykonania narzędzia, możliwości druku pojedynczych modeli i braku konieczności dalszej obróbki.

Specyfikacja wydruku 3D

BRANŻAMotoryzacja
KATEGORIANarzędzia
MATERIAŁABS-42
CZAS WYDRUKU24 h
WIELKOŚĆ80 x 80 x 330 mm
WAGA300 g