Podsumowanie października w OMNI3D

Październik już za nami. To był emocjonujący miesiąc przede wszystkim za sprawą udziału w finale konkursu „Innovation to Company” w Wiedniu. Ale to nie wszystko. Działając globalnie, nie zapominamy o współpracy na lokalnym rynku.

Rywalizacja i współpraca

W poniedziałek 21 października nie brakowało emocji! W siedzibie Wiedeńskiej Izby Handlowej odbył się finał konkursu „Innovation to Company”. To miło znaleźć się wśród wąskiego grona innowacyjnych firm. To kolejne doświadczenie, które wpłynie na nas mobilizująco i będzie bodźcem do kolejnych wyzwań. Zostaliśmy bowiem docenieni za przygotowane rozwiązania na potrzeby firmy Frauental Service i konkretną odpowiedź, której poszukiwała wśród innowacyjnych startupów w obszarze przemysłowego druku 3D, widząc w tym możliwość podniesienia swojej konkurencyjności.
Ostatecznie zajęliśmy II miejsce! Należy przyznać, że rywalizacja w międzynarodowym konkursie zmusza do większej kreatywności i dynamizuje pracę. W przyszłym roku z pewnością po raz kolejny podejmiemy wyzwanie. A już teraz cieszy nas to, że wrócimy do projektu konkursowego na dalszym jego etapie, ponieważ spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem naszego rozwiązania oraz drukarkami. Po fazie rywalizacji przychodzi zatem moment na współpracę.

Omni3D na targach w Brno

Naszą nową drukarkę 3D Omni500 LITE mogli zobaczyć goście 61. Międzynarodowych Targów Maszynowych w Brnie. Reseller z Czech to niezawodny partner! Nie mogliśmy przegapić tych najważniejszych targów przemysłowych w Europie Środkowej. Każdego roku uczestniczy w nich ponad 1600 wystawców i 80 000 odwiedzających.
Natomiast osobiście z naszymi pracownikami można było się spotkać podczas Targów Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salonu Elektrotechniki Przemysłowej w Sosnowcu. W trakcie wydarzenia przybliżyliśmy naszym gościom możliwości druku 3D. Nie zabrakło ciekawych dyskusji i rozmów o potencjale tej technologii.
Przed nami w listopadzie jedno z najważniejszych wydarzeń w rocznym kalendarzu imprez branżowych, a mianowicie Targi Formnext we Frankfurcie, do których mocno się przygotowujemy. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Omni3D w kampanii “Włącz się

Ciągle odwiedzamy targi i liczne wydarzenia, podczas których gościom prezentujemy nie tylko nasze urządzenia, ale często popularyzujemy wiedzę z zakresu przemysłowego druku 3D. Pokazujemy przykłady wydruków, dzielimy się opiniami i mówimy o przyszłości technologii 3D. Dlatego, gdy zgłosiła się do nas Fundacja On/Off postanowiliśmy pomóc i zaangażować się w kampanię „Włącz się”, której celem jest zachęcenie pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Obecnie po wspólnych rozmowach przygotowujemy się do realizacji ważnego projektu „Ortotyka 3D”, o którym już niebawem zdradzimy więcej szczegółów.

Innowacje i zmiany są podyktowane zaspokajaniem potrzeb ludzi i realizacją marzeń i wyzwań. Ktoś może stwierdzić, że potrzebujemy tak niewiele do życia jedynie powietrza, wody, zdrowia, dachu nad głową oraz pożywienia. Tylko tyle. Jednak dla wielu to aż tyle. Nam to jednak nie wystarcza …