Optymalizacja linii produkcyjnej

Blister służący do transportu

Drukowanie 3D umożliwia szybkie sprawdzenie dokładności wymiarów przed zamówieniem kosztownej formy do produkcji narzędzia

“Produkowane przez nas urządzenia składają się z wielu elementów, które musimy transportować pomiędzy halami produkcyjnymi. Blister musi być idealnie dopasowany do komponentów oraz do naszej infrastruktury, aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie transportu. Dzięki Factory 2.0 możemy na bieżąco weryfikować poprawność projektów i wprowadzać do nich poprawki, nim przekażemy projekt blistra do finalnej produkcji.”
Wypowiedź klienta

Blister służący do transportuCelem jednego z producentów z branży motoryzacyjnej była optymalizacja procesu produkcyjnego jednej z linii. Potrzebny był transport delikatnych komponentów elektronicznych pomiędzy budynkami hali produkcyjnych klienta.

Służąca do tego taca musiała być precyzyjnie dopasowana do wielkości komponentów, lekka, a także pozwalać na ustawianie razem z innymi tacami w stosy. Firma chciała mieć pewność poprawności projektu przed zleceniem wykonania kopyta do termoformowania, które służy do realizacji produktów finalnych. Zdecydowała się sprawdzić to z firmą OMNI3D.

Druk 3D był naturalnym wyborem przy skomplikowanej geometrii projektu. Model został wykonany na drukarce 3D – Factory 2.0 w technologii FFF z wykorzystaniem materiału ABS-42.

Dzięki zastosowaniu druku 3D, klient mógł ocenić zaprojektowany model narzędzia i nanieść poprawki przed zleceniem wytworzenia finalnego kopyta do termoformowania.

Specyfikacja wydruku 3D

BRANŻAMotoryzacja
KATEGORIAPrototypowanie
MATERIAŁABS-42
CZAS WYDRUKU62 h
WIELKOŚĆ360 x 260 x 75 mm
WAGA900 g