OMNI3D wspiera Małych Bohaterów

OMNI3D wspiera Małych Bohaterów

Projekt sali pooperacyjnej, pilota do stołu operacyjnego, urządzenia ułatwiającego funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami, a może niezwykła zabawka dla niezwykłych małych bohaterów? OMNI3D będzie wspierało druk 3D prototypów urządzeń medycznych stworzonych stworzonych podczas warsztatów OPEN_MINDS SMALL HEROES .

MINDS to studencki projekt, który w swojej działalności integruje środowiska naukowe, biznesowe i pacjentów. Wspiera rozwój wynalazków i gadżetów medycznych, z pomocą których tworzy nową, lepszą i bardziej przyjazną normalność. Czerpiąc informacje z rozmów z pacjentami i współpracując ze środowiskiem akademickim, MINDS tworzy i prototypuje rozwiązania w postaci urządzeń medycznych.

715x350_open_minds-01

Jedną z inicjatyw tego projektu jest program naukowo-praktyczny OPEN_MINDS. W tym roku odbywa się II edycja tego wydarzenia. OPEN_MINDS w nowej odsłonie to sześciotygodniowe warsztaty, podczas których dziewięć zespołów będzie opracowywać koncepcje urządzeń ułatwiających funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami. W tym roku będą to osoby szczególne – Mali Bohaterowie. Program skupia studentów z dziedziny medycyny, technologii i wzornictwa przemysłowego, którzy wspólnymi siłami będą opracowywać unikatowe projekty przełamujące bariery funkcjonowania. Prace projektowe rozpoczną się w listopadzie 2016 roku.

 

Wyzwaniem dla uczestników są cztery tematy:

1. I’M A FOOD HERO – celem projektu jest ułatwienie terapii/rehabilitacji dzieci, które borykają się z problemami żywieniowymi,

2. THEY CALL ME A HERO – celem warsztatów jest zaprojektowanie zabawek edukacyjnych dla dzieci umysłowo chorych,

3. EVERY SUPERHERO NEEDS HIS CAVE – zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie sali pooperacyjnej dostosowanej do potrzeb Małych Bohaterów,

4. I WILL BE YOUR SIDEKICK – to projekt pilota to stołu operacyjnego spełniającego założenie: „Ergonomia, funkcjonalność, design jako cechy współczesnego pilota do stołu operacyjnego. Wizualizacja modelu wykonana w wybranej technologii trójwymiarowej.”

W wyniku warsztatów powstanie dziewięć prototypów. Wraz z rozwojem projektów, na etapie istniejących koncepcji, organizatorzy oraz technolodzy druku 3D z firmy OMNI3D zadecydują, które z projektów lub elementów będą wykonywane w technologii druku 3D. Wydruki będą realizowane w czasie procesu prototypowania, tak, aby uczestnicy mieli możliwość zrealizowania testów na swoich urządzeniach, a następnie zaprezentowania ich podczas Gali Finałowej 13 stycznia 2017 roku. Współpraca z firmami branżowymi – takimi jak OMNI3D, daje uczestnikom szansę zdobycia praktycznego doświadczenia – jeszcze w czasie trwania studiów.