Omni3D na targach Formnext 2019

Najważniejsze branżowe wydarzenie, czyli Targi Formnext 2019 za nami. Nasi goście mieli możliwość poznać dwie nowe drukarki, które pojawiły się w naszej ofercie, Omni500 LITE oraz Factory 2.0 NET. to debiutujące urządzenia, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Targi Formnext to 4 dni intensywnej pracy i wielu udanych spotkań. Jak każdego roku przyciągnęły najważniejszych producentów maszyn i wytwórców filamentów. Do Frankfurtu na Targi Formnext przyjeżdżają specjaliści z całego świata i firmy zainteresowane wykorzystaniem druku 3D w swoich rozwiązaniach. Oczywiście, nie mogło zabraknąć i nas, stałych wystawców.

Na stoisku Omni3D można było nie tylko zobaczyć nasze przemysłowe drukarki, ale również z bliska sprawdzić jak pracują. Była też niespodzianka dla praktyków. To z myślą o nich na stoisku można było przyjrzeć się bolidowi studentów Politechniki Rzeszowskiej, który wyposażony w części wydrukowane przez Omni3D z powodzeniem startuje w zawodach Formuły Student. Tak, nasze wydruki doskonale sprawdzają się w wymagających warunkach. Właściwie ekstremalnych.

Wróćmy jednak do nowości.

Drukarka Omni500 LITE jest już dostępna w sprzedaży. Stworzyliśmy ją z myślą o klientach, którzy wymagają prostej i szybkiej obsługi maszyny przy zachowaniu przemysłowych standardów. Jest idealna dla firm, które korzystają z druku 3D głównie do prototypowania czy niskoseryjnej produkcji. Na pewno zdecydowanym plusem tego urządzenia jest możliwość zarządzania zdalnego przez dedykowaną stronę internetową. Dzięki temu rozpoczęcie wydruku i jego kontrola może przebiegać w pełni zdalnie.

Drugie urządzenie – Factory 2.0 NET dedykowane jest klientom oczekującym wyższego standardu zarządzania procesem druku oraz pracy na materiałach wymagających bardzo wysokich temperatur ekstruzji i otoczenia modelu (max. temperatura głowicy do 500 °C, max. temp. platformy roboczej 170 °C, max. temp. w komorze roboczej 70 °C) . Wyposażyliśmy ją również w podgląd zdalny przez kamerę, co pozwala obserwować postęp druku, a także podłączenie LAN i Wifi.

Dążyliśmy do tego, aby urządzenie było ciche, co zdecydowanie wpływa na komfort pracy. Teraz możemy z dumą podkreślać, że stworzyliśmy prawie niesłyszalną w czasie pracy oraz bezpieczną ze względu na wbudowany filtr CARBON HEPA przemysłową drukarkę. Dodatkowo zmiany w elementach mechatronicznych i programistycznych, które zastosowaliśmy pozwalają spełnić wymagania określone przez normę ISO 2768 i pretendować do miana najbardziej precyzyjnych urządzeń na rynku. Zamknięta i grzana komora umożliwia skuteczne drukowanie dużych obiektów z przemysłowych materiałów termoplastycznych. W pełni spełnia nasze założenia i z pewnością będzie odpowiadać wysokim wymaganiom klientów.

Kolejne wyzwania przed nami! Tymczasem jeszcze raz dziękujemy wszystkim Gościom za poświęcony nam czas oraz możliwość wymiany doświadczeń! Zapraszamy na kolejne ważne wydarzenia, czyli Dni Druku 3D w Kielcach (31 marca – 2 kwietnia 2020) oraz Targi Rosmould (8-10 czerwca 2020).