Narzędzia przymiarowe

Narzędzia przymiarowe

Przymiar wydrukowany w 3D

7,5 razy niższe koszty wytwarzania narzędzi przymiarowych

Wózek produkowany przez MeyręNiemiecka firma Meyra – jeden najbardziej znanych na świecie, renomowanych producentów wózków inwalidzkich i dostawców sprzętu rehabilitacyjnego – weryfikuje jakość elementów składowych wózków za pomocą narzędzi wymiarujących. Do tej pory takie części tworzyła z wykorzystaniem tradycyjnych metod wytwarzania – na obrabiarce. Firma zdecydowała jednak na zweryfikowanie możliwości druku 3D.

Celem firmy jest uzyskanie elementów jak najwyższej dokładności, by finalnie wszystkie części wózka ściśle do siebie pasowały. Dlatego etap weryfikacji wymiarowej jest tak istotny. Na tym etapie produkcji części, które nie spełniają określonych norm dotyczących średnicy lub kąta zagięcia, są odrzucane. W efekcie do finalnego montażu trafiają tylko elementy spełniające wszystkie kryteria, w tym także te wymiarowe.

Dzięki bardzo wysokiej precyzji druku 3D, było możliwe wyprodukowanie przymiarów w technologii addytywnej. Dla uzyskania jak najwyższej dokładności wymiarowej, części realizowane są z materiału PET-G-32.

Meyra przed podjęciem finalnej decyzji o zakupie drukarki 3D weryfikuje skuteczność rozwiązań wydrukowanych w 3D w swoim zakładzie produkcyjnym w Niemczech

 

Przymiar produkowany metodami tradycyjnymi

Wcześniej

Przymiar drukowany w 3D

Teraz

 

Porównanie kosztów wytworzenia elementu

WCZEŚNIEJ
(tradycyjne metody)
TERAZ
(druk 3D w technologii FFF)
OSZĘDNOŚCI
CENA150 EUR20 EUR86%

 

Specyfikacja druku 3D

CZAS DRUKU11 h
MATERIAŁPET-G-32
KOSZT MATERIAŁU20 EUR
WARSTWA0,2 mm
WYPEŁNIENIE30%
NAJWIĘKSZY ELEMENT270 mm
WAGA270 g

 

Jako część silnej i odnoszącej sukcesy Grupy MEDORT, MEYRA jest jednym z najlepiej znanych na świecie producentów wózków inwalidzkich oraz sprzętu rehabilitacyjnego. Hasło „Poruszamy ludzi” to coś więcej niż stwierdzenie – to filozofia MEYRY, która determinuje sposób prowadzenia biznesu. Firma wspiera i motywuje osoby niepełnosprawne oraz umożliwia im bycie niezależnymi.