Najwyższa dokładność druku

Najwyższa dokładność druku

Skaner MICRON3D green w trakcie pomiaru mocowań

Skanowanie 3D potwierdza precyzję elementów drukowanych na drukarkach 3D

Kontrola jakości została przeprowadzona przez SMARTTECH – firmę specjalizującą się w precyzyjnym skanowaniu 3D. Model został wydrukowany na drukarce 3D Factory 2.0 Production system z wykorzystaniem materiału ABS-42.

„Wynik spokojnie mieści się w przyjętej przez nas tolerancji. Precyzja części wydrukowanej w 3D była nawet 30% lepsza niż zakładaliśmy.”

SMARTTECH 3D

Pierwszym etapem pomiaru elementu było skanowanie 3D z wykorzystaniem przemysłowego skanera MICRON3D green 10 MPix (zielone światło pozwala na osiągnięcie pomiaru o 30% dokładniejszego w stosunku do światła białego).

Kolejny krok to inspekcja przeprowadzona w oprogramowaniu Geomagic Control X, które pozwala na wykonanie przekroju, zwymiarowanie go oraz zweryfikowanie grubości modelu. Na potrzeby części wydrukowanej przez OMNI3D przeprowadzono kontrolę jakości wymiarowej przy użyciu porównania referencyjnego modelu CAD z wynikiem pomiaru. Inżynierowie przyjęli tolerancję wymiarową na poziomie 0,3 mm.

Najbardziej skrajny punkt określający niedostatek materiału wykorzystał 78,6% założonej tolerancji, gdy dla naddatku liczba ta wynosiła 61,8% założonej tolerancji. Oznacza to, że wydruk 3D okazał się o 30% lepszy w stosunku do założeń.

Wynik inspekcji optycznej w programie Geomagic Control

Specyfikacja wydruku 3D

BRANŻAMotoryzacja
PARTNERZYSmarttech 3D, Arrinera
Technology S.A.
KATEGORIAProdukt finalny
MATERIAŁABS-42
CZAS WYDRUKU10.5 h
WARSTWA0.2 mm
WIELKOŚĆ230 x 160 x 80 mm
WAGA165 g