Lusterko samochodowe – lekkie i wytrzymałe

Lusterko drukowane na Factory 2.0

Zmniejszenie wagi o 53%!

W branży motoryzacyjnej waga jest jednym z najważniejszych aspektów. Arrinera Technology S.A. (producent samochodów sportowych) szukał najlepszego rozwiązania do produkcji części samochodów, które byłyby wytrzymałe, a przy tym jak najlżejsze.

“Części drukowane na Factory 2.0 spełniają nasze wymagania – zarówno pod względem wytrzymałości części, dokładności wymiarowej oraz czasu realizacji zlecenia. Niektóre elementy montowane są w aucie jako części finalne.”

Łukasz Tomkiewicz, Dyrektor Zarządzający, Arrinera Automotive S.A.

Porównanie technologii

WCZEŚNIEJ
(tradycyjne metody)
TERAZ
(druk 3D w technologii FFF)
OSZĘDNOŚCI
WAGA525 g247 g53% (278 g)

 

Firma zleciła wydruk części samochodowych OMNI3D. Jest to polski producent przemysłowej drukarki 3D Factory 2.0 Production System, a od 2016 roku oferuje usługę druku 3D na zamówienie.

„Otworzyliśmy Printroom jako wynik obserwacji potrzeb rynkowych. Wielu z naszych klientów przed podjęciem decyzji o zakupie drukarki Factory 2.0 prosi nas o wydruki próbne. Inni, tacy jak Arrinera, nie chcą inwestować we własną maszynę, ale nadal potrzebują profesjonalnych wydruków 3D. Istnieją także firmy, które mają dużą potrzebuję drukowania w 3D, ale wolą zaufać w tym zakresie doświadczeniu technologów 3D z naszej firmy”, dodaje Krzysztof Kardach, Główny Technolog druku 3D, OMNI3D.
Samochód Arrinery

Printroom w OMNI3D specjalizuje się w wielkoformatowym drukowaniu 3D z wykorzystaniem technologii FFF. Firmę wyróżnia możliwość drukowania dużych elementów (do 500 mm w każdej osi) z trwałego tworzywa termoplastycznego. Części wykorzystane przez Arrinerę jako produkty końcowe (np. obudowa lusterka) poddano odpowiedniej obróbce

Specyfikacja wydruku 3D

BRANŻAMotoryzacja
KLIENTArrinera Automotive S.A.
KATEGORIAProdukt finalny
MATERIAŁABS-42 (model), HIPS-20 (support)
KOSZT MATERIAŁU70 PLN
CZAS WYDRUKU16 h
WARSTWA0.2 mm
WYPEŁNIENIE25%