Nowy rok – początek wyzwań w Omni3D

Początek roku dla Omni3D to kontynuacja już wcześniej rozpoczętych projektów. To nie tylko czas podsumowań i rozliczeń, ale przede wszystkim pełnej aktywności. Dzisiaj piszemy o naszych działaniach i planach.

Początek roku zawsze skłania do oceny i ewaluacji/przeglądów działań. My jednak postanowiliśmy, że nie będziemy temu ulegać i zwalniać w podejmowaniu kolejnych inicjatyw w oczekiwaniu na nowy rozdział. Realizujemy innowacyjne projekty dofinansowane ze środków unijnych, które na pewno znacząco wpłyną na rozwiązania w wybranych branżach. Przyczynią się do zwiększenia jakości, czy obniżenia kosztów produkcji – generalnie wpłyną na wyższą efektywność zarówno przywołanej tutaj produkcji oraz w procesie planowania, a następnie wdrożenia, dlatego jesteśmy tak bardzo podekscytowani wyzwaniami, które podjęliśmy. To jednak długofalowe działania.

Odpowiedzialność, czyli projekt Ortotyka 3D

Zastanawialiśmy się, w jaki sposób nasza firma może wpływać na innych tu i teraz? Jak w małych krokach działać odpowiedzialnie, podczas wykonywania codziennych zleceń i obowiązków oraz zaznaczyć swoją obecność? Innowacje bowiem powinny służyć wszystkim. A my dzięki aktywnym działaniom możemy wpisać się w symboliczne karty historii. To skłoniło nas do podjęcia współpracy z Fundacją On/Off w ramach projektu skierowanego dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Projekt, o którym mowa, czyli “Ortotyka 3D”, zainaugurowaliśmy 3 grudnia w Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Spotkaliśmy się z dużą przychylnością w udostępnianiu informacji o przedsięwzięciu, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. W przyszłym roku przygotujemy wydruki 3D, a mianowicie ortezy, gorsety lub sprzęt rehabilitacyjny dla trzech, wybranych w ramach konkursu, osób.

Możliwość rozwoju – projekt stażowy w Omni3D

To nie wszystko. W grudniu ruszył ponownie projekt stażowy „START DO 3D”. Czekamy na zgłoszenia, które będą prezentowały zastosowanie druku 3D w branży motoryzacyjnej. Trzem laureatom zapewnimy miesięczny płatny staż. Szukamy osób, dla których granice są po to, aby je przekraczać.

Będziemy dzielić się wiedzą i naszym know-how z otwartymi młodymi ludźmi, których ciekawość zachęca do poszukiwania nowych rozwiązań. Nie można marnować talentów i zniechęcać do pracy, która może przynieść tak cenną dla każdego satysfakcję oraz wymianę myśli. – mówi Paweł Robak, CEO Omni3D.

Plany na 2020 rok

W tym roku nie zabraknie nas podczas najważniejszych targów w Polsce i zagranicą. W naszej ofercie pojawiły się bowiem dwie nowe drukarki Omni500 LITE i Factory 2.0 NET, rozszerzyliśmy znacznie listę filamentów oraz dzięki całorocznym badaniom zdobyliśmy cenne doświadczenia. Warto się tym pochwalić. Trzeba też podkreślić, że w 2019 roku zespół Omni3D wzmocnił się o kilku cennych specjalistów.
Nadal będziemy aktywnie współpracować z naszymi resellerami i kontynuować prace badawcze. Mamy to już we krwi.
I najważniejsze, jak zawsze z uwagą będziemy wsłuchiwać się w opinie klientów i wychwytywać ich potrzeby co do sprzętu oraz użytych technologii, aby spełniać ich oczekiwania.